Liftkort Rocky Mountains

Priser på liftkort i Rocky Mountains

Hvad koster et liftkort i Rocky Mountains? Se priser på dagskort og sæsonkort til voksne og børn, hvor info er tilgængelig. Priserne leveres af skiområderne og kan ændre sig. Tjek resortets hjemmeside for opdaterede priser og rabatter.

Skikort Rocky Mountains

*Alle priser i US$

Skistedets navnSæsonkort VoksenSæsonkort BarnDagskort VoksenDagskort BarnKøb online
Alta Ski Area1,749.00499.00199.00105.00Køb online
Angel Fire Resort950.00550.00136.0095.00-
Arapahoe Basin Ski Area1,399.00399.00119.0072.00Køb online
Aspen Snowmass3,834.00-279.00195.00Køb online
Beaver Creek1,089.00555.00307.00212.00-
Beaver Mountain680.000.0070.00--
Big Sky2,600.00950.00114.001.00-
Bogus Basin749.0039.0084.0010.00-
Breckenridge1,089.00555.00234.00152.00-
Brian Head Resort649.000.0094.00--
Bridger Bowl1,230.00370.0099.0052.00-
Brighton Resort1,239.00199.00149.00--
Cooper599.0010.0040.000.00-
Copper Mountain699.00389.00264.00164.00-
Crested Butte Mountain Resort1,089.00555.00164.00107.00-
Deer Valley Resort4,680.001,320.00219.0050.00-
Discovery Ski Area665.000.0060.00--
Eagle Point599.000.0064.000.00-
Eldora Mountain Resort699.00-199.0029.00Køb online
Enchanted Forest Cross CountrySki Area320.00----
Granby Ranch639.005.00109.000.00-
Grand Targhee Resort1,659.000.00180.00-Køb online
Great Divide675.00-68.0030.00-
Hogadon Basin575.00350.0065.0045.00-
Howelsen Hill302.000.0052.000.00-
Jackson Hole1,700.00570.00225.00135.00Køb online
Lookout Pass Ski Area599.0045.0063.000.00-
Lost Trail - Powder Mtn700.000.0068.000.00-
Loveland Ski Area599.00199.00149.000.00Køb online
Maverick Mountain500.00-54.000.00-
Meadowlark Ski Lodge525.00375.00---
Monarch Mountain669.00-69.005.00Køb online
Montana Snowbowl882.00347.0076.000.00-
Nordic Valley Resort299.00149.0025.00--
Pajarito Mountain Ski Area1,049.00----
Park City1,089.00555.00288.00187.00-
Pebble Creek Ski Area858.00603.0083.0058.00-
Pomerelle Mountain Resort619.0010.0055.000.00-
Powder Mountain1,599.00549.00109.000.00-
Powderhorn789.0029.0089.00--
Purgatory749.00349.0065.00--
Red Lodge Mountain1,079.00369.0099.0039.00-
Red River769.00519.00100.000.00-
Schweitzer1,678.80478.80120.000.00-
Showdown Montana850.00300.0070.000.00-
Silver Mountain629.0065.0064.000.00-
Silverton Mountain449.00-199.00-Køb online
Sipapu Ski Resort749.00349.0045.00--
Ski Apache850.00-160.00130.00-
Sleeping Giant Ski Resort480.00212.0065.00--
Snow King Mountain840.00690.00100.000.00-
Snowbasin1,279.00489.00169.000.00-
Snowy Range Ski & Recreation Area549.000.0059.000.00-
Soldier Mountain Ski Area449.000.0059.000.00-
Solitude Mountain Resort1,678.80478.80195.00-Køb online
Steamboat1,678.00478.00199.00150.00Køb online
Sun Valley2,789.001,109.00253.00127.00Køb online
Sundance869.00449.00119.0089.00Køb online
Sunlight Mountain Resort589.00219.0074.000.00-
Tamarack Resort599.0029.0088.005.00Køb online
Taos Ski Valley2,095.001,250.00130.0085.00-
Telluride2,200.00630.00245.000.00Køb online
Teton Pass Ski Resort599.000.0059.00--
White Pine Ski Area575.0050.0054.006.00-
Whitefish Mountain Resort1,519.000.00115.000.00-
Winter Park1,678.80478.80272.00135.00-
Wolf Creek Ski Area1,423.00560.0096.006.00Køb online

Ansvarsfraskrivelse: Liftkortpriser gives til OnTheSnow.com direkte fra skisportsstederne, som er ansvarlige for nøjagtigheden. Priserne kan ændre sig. Kontakt stedet for opdateringer.

Rocky Mountains Information om sæsonkort og dagskort

Rocky Mountains Information om sæsonkort

Hvor mange gange planlægger du at besøge skidestinationer i Rocky Mountains? Selv hvis du kun har planer om at tage afsted nogle få gange, kan et sæsonkort ofte betale sig. Det er typisk tjent ind efter et par dage på bjerget. For passionerede skiløbere er det et rigtig godt køb. Der findes forskellige sæsonkort at vælge imellem.

Sæsonkort giver dig den bedste pris og mange fordele.

Rocky Mountains Information om dagskort

Dagskort til skisæsonen 2026–2027 varierer afhængigt af dato, alder og antal dage. Overvej at købe tidligt for de bedste priser i højsæsonen. Priserne i slutningen af sæsonen er også ofte billigere.

Hvor køber man liftkort?

Liftkort kan købes online via skiresortets hjemmeside eller direkte ved billetlugen. Kontakt skidestinationen for flere oplysninger.

Tilbud

Det er billigst at købe dine liftkort på forhånd. Mange skidestinationer har en tilbudsside med rabatter på liftkort, overnatning, butikker og mere.